Menu
Your Cart

Uyarıcı Levhalar

UYARICI LEVHALAR

Uyarıcı tabelalar ne işe yarar?

Bir tehlike kaynağı veya tehlike hakkında uyarıda bulunan işaretlere uyarıcı levhalar denir İşyerlerinde her alanın çalışma tehlikesi aynı değildir. Her iş kolu çalıştığı yer, çalıştığı malzeme, ortam şartları nedeniyle çok farklı riskler içermektedir. İş güvenliği açısından risk değerlendirmesi yüksek olan yerlerde kurallara uymak ve risk faktörlerini her daim göz önünde tutmak çok önemlidir. İş Güvenliği alanında iş verenlerin alması gereken bir çok önlemin yanında elbetteki çalışanların da uyması gereken bir çok kural vardır. Ancak işyerlerinde çalışanların iş yoğunlukları, günlük stresleri, sosyal hayatlarında yaşadığı sorunlar gibi faktörler normalde yapılması gereken veya dikkat edilmesi gereken bir çok hususun unutulmasına yol açmaktadır. Hele bir de çalışılan iş kolu risk değerlendirmesi yüksek bir alanda ise sonuçları çok kötü olabilmektedir.

Özellikle tehlikeli yerlerde çalışanları ikaz etmek ve tehlikeyi devamlı göz önünde ve dikkat aralığında tutmak için uyarıcı levhalar etkin bir çözümdür. Sarı uyarı ve ikaz levhaları en sık kullanılan levhalardandır. Kaliteli malzemelerden üretilen ve görsel kalitesi yüksek olan uyarıcı levhalar, bu alanda tercih sebebi olmalıdır. Uyarıcı levhların asılacağı yerlerde bir o kadar önemlidir. Bir iş yerinde iş kazası riskini minimuma indirmek için sürekli olarak çalışanlar eğitilmeli, bilgilendirilmeli ve güvenli çalışma koşulları hatırlatılmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini aşılamak, çalışanları bu konuda eğitmek hem vicdani hem de yasal bir zorunluluktur.

Model: ULU1 Marka: eviniyarat
Dikkat Elektrik Panosu Uyarı LevhasıElektrikten anlamayan insanların için elektrik panolarına dokunmak hayati tehlikeler meydana getirebilir. Bu nedenle bu panoların bulunduğu bölgeyi bilgilendirici levhalar donatmak güvenlik açısından çok önemlidir. Tehlikeye karşı bu bölgelerin dikkat çe..
TL100,00
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
Bildirim Modülü
Bu, yapışkan Bildirim modülüdür. Çerez bildirimleri veya özel promosyonlar gibi herhangi bir yapışkan mesaj için kullanabilirsiniz.